Jak obliczyć TEA w zapotrzebowaniu kalorycznym jeśli w ciągu tygodnia - 2 x jestem na zajęciach fitness o średnim albo dużym stopniu intensywności - 3x w tygodniu robię trening obwodowy + rozgrzewka w czasie której spalam na bieżni 300kcal usiłowałam liczyć zapotrzebowanie kaloryczne według prostszego wzoru wyszło 1750 i według innego wzoru z tego [...]
kolejne pytanie czysto matematyczne. jak obliczyc wartosc TEA w stosunku do cwiczen aerobowych? zakladajac ze trening aerobowy robie 5 x w tyugodniu po 40 min. z tego co ja zakumalem to robie to tak: 5(ilosc treningow)x40(czas treningu)x7(ilosc kalorii spalanych w przeciagu minuty)+35(wartosc EPOC po wysilku) tylko cos mi sie wydaje ze chyba to [...]
[...] astma oskrzelowa WRAŻLIWOŚĆ NA KAWĘ/NAPOJE ENERGETYCZNE?: nie STOSOWANE WCZEŚNIEJ PREPARATY: spalacze żadne, jadłem z głową, ale obecnie waga się niestety zatrzymała. Kupiłem wczoraj Trec l-carnitine+green tea do tego chce jakiś spalacz myślę o scorch lub dyma-burn xtreme BUDŻET: do 150zł Zmieniony przez - el_michalo w dniu 2013-04-06 00:36:52
[...] jak tylko mi sie w szkole troche zwolni :) ( jak narazie dziennie wieczorkiem ( nie ma stalej pory, jest to wazne ? ) rower 30-60 minut. Do tego wspomagacze: Miracle, Green tea, fat burner plus. Pies, kiedy się go żywi, wykazuje więcej wdzięczności niż człowiek, któremu się pomaga. ------------------------ http://www.pajacyk.pl <-- kliknij [...]
Rion, wybacz ze po tak dlugim czasie nie wrzuciłem fotek do przeglądu mojej postury ale nie mam dostępu do aparatu a tel robi takie zdjecia ze szkoda gadać. Przemyslałem wszystko i zaczynam redukcje za tydzien od poniedziałku, i bardzo prosiłbym Cie o mała pomoc w wyliczeniu zapotrzebowania dziennego na białko wegle tluszcze... wyliczyłem coś sam [...]
Rion, wybacz ze po tak dlugim czasie nie wrzuciłem fotek do przeglądu mojej postury ale nie mam dostępu do aparatu a tel robi takie zdjecia ze szkoda gadać. Przemyslałem wszystko i zaczynam redukcje za tydzien od poniedziałku, i bardzo prosiłbym Cie o mała pomoc w wyliczeniu zapotrzebowania dziennego na białko wegle tluszcze... wyliczyłem coś sam [...]
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal nie rozumiem tego epoc ? skad mam wiedziecc ile spalam po trenignu
Czyli u mnie to się tak przedstawia ... EPOC: 7% z BMR tj. 7% z 1801 = 126 x 3 = 378 TEA: Trening siłowy - 3 x 90 x 8 = 2160 + 378 = 2538 Czy to prawidłowo jest policzone?... i jak ewentualnie wliczyć 15 minut areobów o średniej intensywności po każdym terningu siłowym?
BMR=(9.99x68)+(6.25x180)-(4.92x17)+5=1725 TEA=trening siłowy 3x90minx8+6x75minx9+EPOC(9x(7%z1725))=120kcal+35x9=435 1725-435=1290 1290:7=184 BMR1725+TEA184=1909 1909+900=2809 2809+TEF(10%z2809)=2809+281=3090kcal Wydaje mi się ze wszystko dobrze czyli to moje dziennie zapotrzebowanie. Jeżeli jest jakiś błąd to mnie poprawcie.Teraz trzeba rozłożyć [...]
TEA=trening siłowy 3x90minx8+6x75minx9+EPOC(9x(7%z1725))=120kcal+35x9=435 1725-435=1290 1290:7=184 3x90x8=2160 6x75x9=4050 skąd 1725-435? Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2019-02-24 23:01:44
Koniu151 - zastosowałem się do artykułu który mi podałeś i czy jest możliwe że przy wzroście 169cm i wadze 64kg moje zapotrzebowanie wyniosło 2504kcal ?? 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 64 (kg)) + (6.25 X 169 (cm)) - (4.92 X 18) + 5 = 1612 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 5 x 30 min x [...]
Czyli jeszcze raz: i mam nadzieje ze dobrze :-) BMR= (9.99 X 78kg) + (6.25 X 182cm) - (4.92 X 25) + 5 779,22 + 1137,5 - 123 + 5 = 1798,72 Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 5 x 80min x 8 + EPOC(5 x (7% z 1799 = 126)) = 3326 kcal 3326 kcal dzielone przez 7(dni tygodnia) = 475 Suma wyników z punktu 1798,72 + 475 = [...]
1. BMR = 2040 kcal 2. TEA = Trening aerobowy - 2 x 60min x 7 = 840kcal + 35kcal (EPOC) = 875 3. Wynik z punkty 2 dzielimy przez 7 dni tygodnia = 125 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3 = 2165 kcal 5. + NEAT (200kcal) = 2365 6. 2365 + TEF (10% z 2365 = 236,5) = 2365 + 236,5 = 2601,5 Wyszło mi 2600 kalorii (do tego odjąć z 300, aby powstał [...]
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 75 (kg)) + (6.25 X 193(cm)) - (4.92 X 17) + 5 = 1866 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening aerobowy - 9 x 90 min x 10 + EPOC 180kcal = 8208 kcal wyszly mi takie ogromne liczby o ile dobrze policzylem bo trenuje 9 razu w tygodniu po 90min ...???
no wlasnie kurcze w tym trzecim punkcie cos pomięszałem 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 5 x 40 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1940 = 135)) = 1805 kcal mogłbyś to policzyć jeszcze raz? .. No będe robił 5x areoby po 40 min tygodniowo (średnią intensywnością)
Więc tak, kożystałem ze wzoru ze strony: http://www.sfd.pl/Dieta_na_mas%C4%99__dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebuj%C4%85cych!-t240536.html Moje dane: 173cm, 56kg Cel: masa mięśniowa 1) Zapotrzebowanie energetyczne: BMR = (9.99 X 57 (kg)) + (6.25 X 173 (cm)) - (4.92 X 21) + 5 = 1552 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): [...]
1 obliczenie wykonalem nastepujaco: Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 6 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal